Čištění a rekalibrace minerálů

09.12.2019

Při těžbě, zpracování, přepravě může krystal nasát spoustu negativních energií. Samozřejmě i pozitivních, ale ty nepotřebujeme řešit. Kolika lidem projde rukama, než se dostane k vám? Těžař krystalů může mít výčitky, že ničí přírodu. Přepravce může mít třeba vztek na svého šéfa. Dělník v brusírně je nespokojený, že je špatně zaplacen a v tomto duchu můžeme pokračovat dlouho. Proto je potřeba paměť krystalu očistit. Při čištění můžete kombinovat více metod. Nejjednodušší je nechat odplavit energetické nánosy vodou a nabít na slunečním, nebo měsíčním světle. Informace k očistě a rekalibraci krystalů dostanete spolu s náramkem.

Možné způsoby očisty
1. voda 

Většina krystalů má ráda vodu (ne všechny, některé se ve vodě rozpouští - např. selenit). Čistíme tak, že držíme náramek pod tekoucí vodou minimálně 3 minuty - ideálně přírodní pramen, déšť, ale kohoutková voda úplně stačí. Nedělejte u toho pět dalších věcí, soustřeďte se na očistu minerálu, berte to i jako krátkou meditaci pro sebe. Náramek osušíme např. papírovou utěrkou, čistou jemnou látkou.

2. krystaly

Ideální je hlubší drúza křišťálu (čistíme uvnitř drúzy, protože vyzařuje ze všech stran), selenit, tmavá ametystová drúza. Náramek nechte min. 3 hodiny položený na krystalu - ideálně 6-10 hodin. Nezapomínejte krystaly také čistit a nabíjet. Selenit můžete používat i k očistě aury.

3. hnědá rýže

Náramek nechte přes noc zasypaný hnědou rýží, pak očistěte.

4. zvuk

Já používám koshi zvonky, můžete ale jakýkoli hudební nástroj - tibetské mísy, relaxační hudba, zpěv.

5. vykuřovadla

Nejraději mám bílou šalvěj a dračí krev. Zapalte ji, nechte doutnat a náramek nad dýmem podržte. Vykuřovadla výborně poslouží i k očištění aury.

6. Vizualizace, vědomá očista

Pokud jste schopni představ, nechte náramek prostoupit bílým očistným paprskem, světlem. Pracujte s myšlenkou, že náramek čistíte od všeho, co nasál. Pokud nejste schopni vizualizace, může krystal požádat, aby všechny energetické nánosy odvedl a spláchl v nějaké konkrétní řece, případně spálil. Na obě varianty si najděte čas a prostor. Je potřeba činnost dělat vědomě, myslet jen na krystaly.


7. Krystalové esence

- esence jdou zakoupit (spíše v zahraničí)

8. Oheň

Náramkem přejíždějte na plamenem svíčky, pozor na popálení sebe i náramku. Jedná se o rizikovou variantu čištění.

9. Zakopání do země 

Krystal zabalíme do látky a "vrátíme" ho zemi. Používáme tam, kde již kámen nemůže plnit svou funkci. Při rozlomení kamene si část ponecháme, zbytek zakopeme. Ideální je zakopat ho někde mimo město.